فريدونكنار و فريدونكناري هاي مهاجر
     
 

 

به سوي وحدت و آرامش

 
۱۳۸٦/۸/۳

به سوي وحدت و آرامش

پاسخ به يادداشت بابلسر، فريدونكنار-تنش يا آرامش 

حسین زکریایی عزیزی

مدخل كلام:

اي كاش از شهدا براي دست يابي به منافع شخصي مان پله نمي ساختيم. چه دوران سخت و غير قابل تحملي شده است. كاش اين برادر بزرگواري كه يادداشت (بابلسر،فريدونكنار-تنش ياآرامش) را قلمي نموده است به جاي اينكه در وبلاگي كه منسوب و متبرك به نام شهداست از مطالب تنش زا بگويد و بنويسد، كمي در مورد شهدا تحقيق مي كرد و از خصوصيات ويژه و منحصر به فردشهدايي چون حميدرضا و عليرضا نوبخت، عيسي ذوالفقاري، كاظم عليزاده، حاج ميرهادي خوشنويس (دانشجوي ممتاز و متصف به اخلاق دانشگاه فردوسي مشهد) و...براي نسل امروز شهر و ديارش بابلسر حرف به ميان مي آورد.

   البته شايد نگارنده محترم كه خودرا خادم شهدا معرفي مي كند ،از خصوصيات اين عزيزان چيزي نمي داند يا اگر مي دانست در اين بازيهاي سياسي روز به فراموشي سپرده است، چرا كه همه آنهايي كه نامشان در بالا ذكر شد كساني بودند كه بدون هيچ اختلاف و كلام و رفتار تنش زا و حرف هاي بيهوده كوچه بازاري در كنار فرماندهان و رزمندگان بابلسري و فريدونكناري، بهنميري و كله بستي در گردان ها و تيپ هاي مشترك بر خصم دون يورش مي بردند و پيكرهاي پاكشان نيز از يك مكان به سوي بهشت شهيدان تشييع مي شد.

  و امروز جاي بسي تاسف است اگر بخواهيم ميراث گرانبهاي آن فرزندان بي ادعاي خميني كبير را كه جز وحدت و آرامش چيز ديگري نيست در بازي هاي سياسي به باد فنا بسپاريم. قابل توجه اينكه اين حقير سال هاست در مورد شهداي استان مازندران تحقيق نموده و مقالات و كتاب هاي مختلفي را در مورد شهداي استان به ويژه شهداي بابلسر به رشته تحرير درآورده ام كه در روزنامه هاي كثيرالانتشار كشور همچون جمهوري اسلامي، كيهان، جوان، اعتماد، ايران، جام جم و....منتشر گرديده و كتبي چون رفيق صميمي (زندگي نامه و خاطرات سردار شهيد عيسي ذوالفقاري)، ريشه در بهشت (خاطرات مستند شهداي بابلسر و فريدونكنار)، مردان تنهايي من (خاطرات داستاني فرماندهان لشكر 25 كربلا) و 10 كتاب ديگر از اينجانب به زينت طبع آراسته  و به بازار نشر عرضه گرديده است.

   اندكي تأمل، تفكر و تعمق در نوشتار و وبلاگ اين برادر بزرگوار همه چيز را روشن مي كند كه هدف تنش است نه چيزي ديگر. كه اشاره به چند نكته خالي از لطف نيست.

1-در وبلاگ اين بزرگوار كه حدود 5 ماه است راه اندازي شده در ليست پيوندها سايت آقاي دكتر احمدي نژاد بالاتر از سايت دفتر رهبر معظم انقلاب معرفي و لينك شده است كه جاي بسي تأمل است!!!!!

2-نگارنده محترم يادداشت در چند مرحله حرف خود را نقض مي كند، بعنوان مثال در پاراگراف چهارم در خصوص اعلام بخش فريدونكنار بعنوان شهرستان و تأسيس فرمانداري، از اين امر بعنوان اقدامي شايسته در كاهش تنش ها ياد مي كند ولي سريعاً در دو سطر ديگر با چرخشي 180 درجه، كلامش را نقض كرده و از آن بعنوان كاري غير كارشناسانه و همراه با تنش نام مي برد!!!!

3-بايد به اين دوست محترم دولت نهم عرض كرد كه دوستي ايشان كاملا يك دوستي خاله خرسه است و به نوعي توهين علني به هيئت محترم دولت و شخص دكتر احمدي نژاد، چرا كه دولت هيچگاه بدون كار كارشناسانه طرحي را در سالن هيئت دولت مطرح نمي كند، به احتمال قريب به يقين اين دوست بزرگوار ما از دانش سياسي برخوردار نيست  و از چگونگي  راهيابي طرح به هيئت دولت بي خبر است، يا منطقي تر اين است بگوئيم ايشان نسبت به كارشناسان محترم وزارت كشور و اعضاي محترم هيئت دولت در زمينه آيتم هاي تقسيمات كشوري آگاهي بيشتري دارد و يا اصلاً يادش رفته است كه در ابتداي سطور نوشتارش با الفاظ پرطمطراق از دولت نهم تعريف و تمجيد كرده است!!!!

4-نكته ديگري كه در اين يادداشت از آن به نگراني يادمي شود الحاق شهرك هاي خزرشهر و درياكنار به فريدونكنار است كه اين مسئله سالبه به انتفاع موضوع است، چرا كه شهرك درياكنار برابر مصوبه 15/4/1368مجلس شوراي اسلامي و تصويب‌نامه شماره49416 مورخ 24/5/1368 هيأت وزيران جزء دهسـتان باريكرود بخـش فريدونـكنار ميباشد و شهرداري بابلسر در سال 1375  در اقدامي غيرقانوني و تحريك آميز بدون در نظر گرفتن مصوبه هيأت وزيران از حوزه بخش مركزي خود فراتر رفته و شهرك درياكنار كه در بخش فريدونكنار قرار دارد را در حريم شهر بابلسر قرار داده است كه به حمدالله با پيگيري مسئولين امر و رأي شماره 58 هيأت عمومي ديوان عدالت اداري به شماره هـ/81/34 مورخه ۱۳۸۵/۲/۱۹اين موضوع هم حل گرديد ولي اين بزرگوار با طرح اين موضوع ظاهراً به دنبال همان تنشي مي گردد كه از آن در تيتر مطلبش ياد كرده است، كه بدون ترديد مردم فهيم بابلسر زيرك تر از آن هستند كه با اين مباحث پوچ و بي اساس تحريك شوند.

5-نگراني اهالي روستاهاي سادات محله، رودبست و اوجاكسر كه نگارنده فاصله 5 كيلومتري بين اين روستاها و فريدونكنار را عامل تنش و سلب رفاه آنان مي داند موضوعي كاملا غير واقع و كذب است چرا كه اهالي روستاهاي فوق الذكر از قديم الايام براي فراهم نمودن مايحتاج زندگي روزمره به فريدونكنار مراجعه مي كردند.از طرفي فاصله 5 كيلومتري با مركز شهرستان امري طبيعي است. بعنوان مثال سرخرود كه حدود چند سالي است جزء شهرستان محمودآباد شده است بيش از 20 كيلومتر  با محمودآباد فاصله دارد در حالي كه با فريدونكنار كمتر از 20 متر آن هم بوسيله پل حسين آباد، اما در تقسيمات كشوري و تبديل بخش محمودآباد به شهرستان جزء محمودآباد شده است، يا بهنمير كه جزء بخش بابلسر است نيز بيش از 10 كيلومتر با مركز شهرستان فاصله دارد .لذا نگراني نويسنده محترم كاملا بي مورد و بي اساس است.  

 6-به نظر مي رسد براي مخاطبين محترم همه چيز مشخص گرديده است و مطول نمودن اين سطور از حوصله نوشتار خارج مي گردد.

  در پايان بيان اين نكته خالي از لطف نيست كه مردم ولايتمدار شهر ساحلي فريدونكنار كه رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله خامنه اي از آن به خطه مبارك ياد نموده اند اعتقاد راسخ دارند كه نه تنها ارتقاء فريدونكنار به شهرستان سبب تنش نمي شود بلكه تحقق اين امر آرامشي كه سال ها مردم متدين و غيرتمند اين دو شهر در انتظار آن به سر مي برند را در كنار وحدتي شيرين به ارمغان خواهد آورد.

ختم كلام:

  به عنوان يك برادر كوچكتر از نويسنده محترم و مدير وبلاگ ياس ها  (www.ya3ha.blogfa.com) تقاضا مي نمايم يا نام وبلاگش را تغيير دهد و يا از مطالب سياسي در وبلاگ شهدا استفاده ننمايد. پسنديده آن است كه براي بيان مسائل روزمره، وبلاگ ديگري ايجاد نموده و از آن براي مطالب سياسي استفاده كند. 

والعاقبة للمتقين

 به نقل از وب لاگ: http://khakriz8.persianblog.ir/

 

 
  لینک دائم

فریدونکناری های‌ مهاجر

نویسندگان
فریدونکناری های‌ مهاجر


آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥


لینک دوستان
اخبار فریدونکنار وبلاگ حمید جمرک
اخبار مازندران
آنچه می شود و می توان نوشت-وبلاگ مهدي شيرافکن
بابل نت
برنج
پايگاه خبري ديلم نيوز
وب سايت بندر فريدونکنار
پسر تنها با يه قلب فرشته
تجارت محصولان سالم و ارگانیک-وب لاگ نبی نژاد کناری
تلاطم (عيسي خسروي)
حاج بصير
حاج مهدي، وبلاگ مهدي نصيري
حرف هايي براي نگفتن
خطه ي مبارک
دل نوشته های نبی نژاد کناری
دیاسپام-وبلاگ امین جماعتی
راست قامتان
روزنامه بشیر مازندران
روزنامه نگار فریدونکناری
اتاق اقتصاد-وبلاگ محمد میرانی کناری
سايت شهر الکترونيکي فريدونکنار
سايت فرمانداري بابلسر
سایت شخصی حسین ذکریایی
سایت شعبان آزادی کناری، مترجم و خبرنگار آزاد
شركت تعاوني خدمات اطلاع رساني پايا گستر
شركت تعاوني مرزنشينان فريدونكنار
شركت فناوري اطلاعات پاسارگاد
شرکت گوهر سبزه زار فروشنده برنج محلی فریدونکنار
شمال نیوز
عاشق تر از هميشه، وب لاگ محسن خبازي كناري
عشق من، ازباران
عطش-وبلاگ علي اصغر حسين زاده فر
فريدونكنار
فريدونكنار عيسي (ميثم) خسروي
فريدونکنار و فریدونکناری های مهاجر
فریدونکنار با همه جوانان هنرمند-وبلاگ عباس مهربان
فریدونکنار خطه مبارک
فریدونکنار سیتی-وبلاگ روح الله حسن زاده
فریدونکنار شهر مروارید سیاه - درنای سفید و طلای زنده (علي اصغر حسين زاده فر)
کشتی، هنر پارسیان
کلوب دختر و پسراي فريدونکنار و بابلسر
مازند نومه
مجتمع آموزشی پردیسان فریدونکنار
مجمع اسلامی شمیم اهل بیت
مجمع مازندراني هاي مقيم مركز
مرکز آموزشی استثنایی 15 خرداد فریدونکنار
مهاجرت نيروي كار به خارج از كشور
مهد و پژوهش های علمی قرآن کریم حضرت فاطمه زهرا
نماشون-وبلاگ دیگر مرتضی نبی نژاد کناری
هشت وادي ايثار
هنرمندان ماندگار زمین و شهر ما فریدونکنار-وبلاگ دوم عباس مهربان
وب لاگ طبیعت فریدونکنار, رضا قلی نژاد
وب لاگ مهدي قجري
وبلاگ حاج حسين بصير ذكريايي
وبلاگ خلیل سمائی
عکس و عکاسي-وبلاگ مجید واحدی سوته ای
وبلاگ محمد حسين نانوا كناري
وبلاگ محمدعلي رضازاده شاعر
وبلاگ هیئت پیروان ولایت
يادداشت هاي من-نخستين وبلاگ يك فريدونكناري
وبلاگ روستاي کوچک بيشه محله
وبلاگ وبسايت شهر فريدونکنار
وبلاگ انجمن توسعه و پيشرفت فريدونکنار
سایت هیئت کربلایی های شهرستان فریدونکنار
وبلاگ تیسابه لینگ
وبلاگ هنرستان کار دانش شهید نریمانی
رو به شادي-وب سايت شخصي محمد رضا بحرگرد نيکو
روزنوشت هاي هادي شيرزاد
کافي نت کام تل
وبلاگ درمانگاه شهداء فریدونکنار
دومین نمایشگاه عکس سوگواری عاشورا شهرستان فریدونکنار
وبلاگ لنگرگاه
تشکل دانشجویی منطقه ولی عصر
سایت شهرداری فریدونکنار
وبلاگ ادب فارسی خانم کبیری کناری
سایت موسسه فرهنگی و هنری (ترجمه) مهر ویدا
وبلاگ دوما
وبلاگ سید عارفان
وبلاگ ازباران
وبلاگ جابلو، زکریا سمائی جابلو
وبلاگ تیک تاک های مهربانی، مرتضی حسینی

وبلاگ فارسی
تودی لینک

feed