فريدونكنار و فريدونكناري هاي مهاجر
     
 

 

هميشه اصولگرا

 
۱۳۸٦/۸/٢

هميشه اصولگرا

تحليلي از وضعيت انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابيه بابلسر، فريدونكنار، بهنمير و كله بست-يادداشتي از: حسام الدين سعيدي

 

با نزديك شدن مجلس هشتم شوراي اسلامي در كشور و استان، چهره هاي شاخص  حوزه‌هاي انتخاباتي دست به كار شده اند. در اين ميان بعضي ها به طور قطع از حالا عزم شان را جزم كرده اند و عده اي هم دارند با مطرح كردن خود، اوضاع را مي سنجند. جلسات مخفيانه هم با به اصطلاح سرپل ها و اشخاص اثر گذار شديداً آغاز شده است.

 به هر حال با اينكه حال و هواي انتخاباتي هنوز بر فضاي كشور حاكم نشده، بعضي ها حسابي سرشان شلوغ است. شهرستان بابلسر نيز از اين قاعده مستثني نيست. شهرستاني كه در تمامي ادوار، تنور انتخاباتي اش حسابي داغ بوده تا جايي كه در انتخابات هفتم، اين آتش از تنور بيرون زد و اتفاقات ناميموني رخ داد!

 نگارنده قصد قلم زني در مورد آن اتفاقات شوم را ندارد؛ هرچند براي صاحب قلم روشن است كه اين جريانات از كجا نشات گرفت. آرزو مي كنيم كه در اين شهرستان شهيد پرور كه سرداراني همچون حاج بصير و حميد رضا نوبخت را با افتخار تقديم اين انقلاب كرده، هيچ وقت مسائلي را كه باعث شود اين نظام مقدس دچار چالش شود، به وجود نيايد.

در راستاي اين موضوع بايد در نظر داشت كه بزرگان اين شهر به خصوص بابلسر و فريدونكنار در آغاز كار يك اصل را مورد توجه داشته باشند و آن اينكه در يك رقابت دوستانه و برادرانه و عاري از هرگونه تنش و نا آرامي حركت كنند.

 شايد اين نكته به نظر شعاري مي رسد ولي با توجه به اتفاقات گذشته براي جبران مافات هم كه شده همه دست به دست هم داده تا رقابت در اين انتخابات طوري طراحي شود كه زينت نظام جمهوري اسلامي باشد  و دست كساني كه اختلافات در شهر براي شان سودآور و نان آور است قطع شود.

مطابق اطلاعات واصله دو رقيب اصلي از اين دو شهر ( مقداد نجف نژاد و حجت ا... روحي ) قصد شركت در اين رقابت را دارند. با توجه به حضور افراد مطرح ديگر، به نظر مي رسد باز رقابت اصلي بين اين دو نفر  است. لذا به جاست كه اين دو بزرگوار از همين حالا اشخاص سود جو و متشنج را از اطراف خود كنار گذارند. احساس وظيفه و حس عدالت خواهانه نگارنده را متعهد كرد كه موارد فوق را به عنوان دغدغه همه شهروندان و دلسوزان به نظام يادآور شود.

***

 بابلسر و بخش هاي وابسته به آن از دير باز به عنوان يك شهرستان سياسي مطرح و هميشه صحنه رقابت جناح هاي سياسي حاكم بر كشور بود.

در اين دوره نيز به نظر مي رسد اين جريانات بيكار نباشند؛ هر چند بعد از اتفاقات گذشته كه باعث خلق حوادثي شد، جناح ها (به خصوص يك جناح خاص) با مخفي شدن، رقابت جناح ها را به رقابت شهرها و مقابله مردمي تبديل كرد.

 به اين ترتيب كه شهرستان بابلسر به عنوان يكي از شهرهاي مذهبي و ولايت مدار هميشه ايام به دور از همه اختلافات، نيروهاي ارزشي و دين مدار را روانه مجلس مي كرد. به طور مثال اشخاصي چون مرحوم مهندس مجدآرا در سه دوره به عنوان يك نيروي كارآمد و ارزشي و دو دوره نيز مقداد نجف نژاد به عنوان فرمانده سپاه شهرهاي مختلف استان وارد مجلس شدند.

در مقطعي كه بيشتر  شهرهاي كشور اصلاح طلبان را روانه مجلس كردند، بابلسري ها كاملا" برعكس عمل نمودند و مقداد  نجف نژاد را به عنوان اقليت مجلس ششم روانه پايتخت كردند.عملكرد وي به عنوان يك نيروي ارزشي در مجلس ششم، دلسوزان به انقلاب و نظام را راضي كرد تا جايي كه نگارنده  شنيده است بعضي از بزرگان مجلس و نظام  مقداد نجف نژاد را "خفيه الهي" در مجلس دانستند.

 البته اين عملكرد از شخصي همانند نجف نژاد انتظار هم مي رفت اما اين يك طرف قضيه است. عملكرد او به عنوان يك نماينده تاثيرگذار در قانون گذاري در سطح كلان مملكت و كارهاي عمراني در سطح استان و شهرستان نيز بر كسي پوشيده نيست.

 

 از طرف ديگر مردم اين شهرستان در انتخابات مجلس هفتم اين بار نيز يك نيروي متخصص را روانه مجلس كردند.(حجت الله روحي)  از ظواهر معلوم بود كه اصلاح طلبان در آن دوره دنبال شخص ديگري بودند ولي معلوم شد كه اين جريان قبل از آن كه دنبال فرستادن نيروي خود به مجلس باشند، بيشتر به دنبال اين هستند كه تحت هر شرايطي نماينده قبلي به مجلس نرود!

در ادامه  با حمايت پشت صحنه از بعضي اشخاص، توانستند به خواسته خود كه رويارويي شهري  يا همان مقابله  توده هاي مردمي باهم بود، برسند. به اين ترتيب كه فريدونكناري به فريدونكناري، بابلسري به بابلسري، بهنميري به بهنميري راي دهد و با يك طراحي زيركانه (بخوانيد خيانتكارانه) به خواسته خود رسيدند؛ تا جايي كه نمي شود گفت منتخب مردم چپ است يا راست.

روحي يك نيروي متخصص (داراي دكتراي الكترونيك و مخابرات) در وزارت دفاع كشور و در صنايع موشك سازي و ماهواره مشغول خدمت به نظام بودكه در آن سازمان بسيار تاثير گذار هم بود؛ تا جايي كه شنيده ها حاكي است كه خود ايشان هم بيشتر مترصد خدمت در حيطه تخصص خود است كه به حق در اين زمينه باعث افتخار همشهريانش مي باشد.

متاسفانه روحي در سنگر مجلس نتوانسته انتظارات را برآورده كند و از ايشان به عنوان نماينده اي خنثي نام برده مي شود، تا جايي كه همشهريانش هم درباطن از او راضي نيستند و در اين دوره براي اشخاص ديگري فعاليت مي کنند، مانند سردار ولي ا... نانواكناري - فرمانده نيروي انتظامي استان كرمان و جانشين فرماندهي انتظامي استان تهران- كه  بسيار خوشنام  است.

آخرين خبرها حاكي از آن است كه اين سردار خوشنام هم منصرف شده است و كماكان روحي شخص اول فريدونكناري ها است. اما بابلسري ها هم چون گذشته فقط يك نفر را  مي پسندند و آن كسي نيست جز مقداد نجف نژاد.

 نجف نژاد سوابقي همچون فرماندهي سپاه برخي شهرستان هاي استان نظير رامسر، تنكابن و بابلسر، نيز مسئول جهاد خودكفايي سپاه پاسداران، نماينده مردم بابلسر در ادوار پنجم و ششم مجلس شوراي اسلامي و مدير عاملي باشگاه استقلال  را در پرونده کاري خود دارد.

به نظر مي رسد با توجه به مشكلاتي كه در باشگاه استقلال، مافياي فوتبال براي مقداد به وجود آوردند، كار سختي را  پيش دارد. او كه نزديک بود مشكلات اين باشگاه را با استفاده از توانايي و توانمندي مديريتي خود حل كند، با مخالفت هاي سودجويان كه مراكز قدرت را نيز در اختيار دارند، اين فرصت را از دست داد.آن ها همه مشكلات را به او نسبت دادند، اما مردم و علاقه مندان به فوتبال ملاحظه مي كنند كه پس از ماه ها استعفاي نجف نژاد، مافياي قدرت اجازه نداده كه اين باشگاه رنگ آرامش را به خود بگيرد. نگارنده در نظر دارد به اين مقوله در فرصت هاي بعدي به طور خاص بپردازد.

   اما جريانات جديدي نيز با توجه به فضاي حاكم بر كشور خيال رقابت را دارند تا به ظن خودشان يك جريان ديگري را به غير از اين دو جريان (مقداد - روحي) مطرح كنند. در پي اين گمان اشخاصي را نيز مطرح كرده اند. جناحي كه گفته مي شود طراحي هايش از ميدان پاستور شكل مي گيرد و به نام اصولگراي كارآمد حامي دولت معروفند. اشخاصي كه خود را منتسب به اين جريان مي كنند كساني نيستند كه ياراي مقابله با اين دوشخص (مقداد - روحي) را داشته باشند.

 البته لازم به يادآوري است كه اكثر گروه هاي اصول گراي اين شهرستان همه از نزديكان نجف نژاد هستند. به نظر مي رسد براي اتحاد اصول گرايان كسي به جز مقداد نجف نژاد توان مقابله با ديگران را ندارد و اصولگرايان در اين شهرستان هركس ديگري را مطرح كنند مانند نجف نژاد  بين نيروهاي ارزشي و اصولي محبوبيت ندارد. به عبارتي:

" آنجا كه عقاب پر بريزد"...

براي نگارنده هيچ چيزي مهم تر از وحدت و همدلي جريانات اصول گرا نيست. بهتر است از اختلافات اصلاح طلبان در زمان سوار بودن  بر اريكه قدرت و مقطعي كه بر قواي مجريه و مقننه مملكت حكمراني مي كردند  درس عبرت بگيرند و اختلافات بي ارزش را كه خداي ناكرده از روي نفس و قدرت طلبي است و در شان اسم اصولگرايي نيست كنار بگذارند. ان شاء ا...

منبع: سايت مازند نومه http://www.mazandnume.com/?PNID=V7282

 
  لینک دائم

فریدونکناری های‌ مهاجر

نویسندگان
فریدونکناری های‌ مهاجر


آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥


لینک دوستان
اخبار فریدونکنار وبلاگ حمید جمرک
اخبار مازندران
آنچه می شود و می توان نوشت-وبلاگ مهدي شيرافکن
بابل نت
برنج
پايگاه خبري ديلم نيوز
وب سايت بندر فريدونکنار
پسر تنها با يه قلب فرشته
تجارت محصولان سالم و ارگانیک-وب لاگ نبی نژاد کناری
تلاطم (عيسي خسروي)
حاج بصير
حاج مهدي، وبلاگ مهدي نصيري
حرف هايي براي نگفتن
خطه ي مبارک
دل نوشته های نبی نژاد کناری
دیاسپام-وبلاگ امین جماعتی
راست قامتان
روزنامه بشیر مازندران
روزنامه نگار فریدونکناری
اتاق اقتصاد-وبلاگ محمد میرانی کناری
سايت شهر الکترونيکي فريدونکنار
سايت فرمانداري بابلسر
سایت شخصی حسین ذکریایی
سایت شعبان آزادی کناری، مترجم و خبرنگار آزاد
شركت تعاوني خدمات اطلاع رساني پايا گستر
شركت تعاوني مرزنشينان فريدونكنار
شركت فناوري اطلاعات پاسارگاد
شرکت گوهر سبزه زار فروشنده برنج محلی فریدونکنار
شمال نیوز
عاشق تر از هميشه، وب لاگ محسن خبازي كناري
عشق من، ازباران
عطش-وبلاگ علي اصغر حسين زاده فر
فريدونكنار
فريدونكنار عيسي (ميثم) خسروي
فريدونکنار و فریدونکناری های مهاجر
فریدونکنار با همه جوانان هنرمند-وبلاگ عباس مهربان
فریدونکنار خطه مبارک
فریدونکنار سیتی-وبلاگ روح الله حسن زاده
فریدونکنار شهر مروارید سیاه - درنای سفید و طلای زنده (علي اصغر حسين زاده فر)
کشتی، هنر پارسیان
کلوب دختر و پسراي فريدونکنار و بابلسر
مازند نومه
مجتمع آموزشی پردیسان فریدونکنار
مجمع اسلامی شمیم اهل بیت
مجمع مازندراني هاي مقيم مركز
مرکز آموزشی استثنایی 15 خرداد فریدونکنار
مهاجرت نيروي كار به خارج از كشور
مهد و پژوهش های علمی قرآن کریم حضرت فاطمه زهرا
نماشون-وبلاگ دیگر مرتضی نبی نژاد کناری
هشت وادي ايثار
هنرمندان ماندگار زمین و شهر ما فریدونکنار-وبلاگ دوم عباس مهربان
وب لاگ طبیعت فریدونکنار, رضا قلی نژاد
وب لاگ مهدي قجري
وبلاگ حاج حسين بصير ذكريايي
وبلاگ خلیل سمائی
عکس و عکاسي-وبلاگ مجید واحدی سوته ای
وبلاگ محمد حسين نانوا كناري
وبلاگ محمدعلي رضازاده شاعر
وبلاگ هیئت پیروان ولایت
يادداشت هاي من-نخستين وبلاگ يك فريدونكناري
وبلاگ روستاي کوچک بيشه محله
وبلاگ وبسايت شهر فريدونکنار
وبلاگ انجمن توسعه و پيشرفت فريدونکنار
سایت هیئت کربلایی های شهرستان فریدونکنار
وبلاگ تیسابه لینگ
وبلاگ هنرستان کار دانش شهید نریمانی
رو به شادي-وب سايت شخصي محمد رضا بحرگرد نيکو
روزنوشت هاي هادي شيرزاد
کافي نت کام تل
وبلاگ درمانگاه شهداء فریدونکنار
دومین نمایشگاه عکس سوگواری عاشورا شهرستان فریدونکنار
وبلاگ لنگرگاه
تشکل دانشجویی منطقه ولی عصر
سایت شهرداری فریدونکنار
وبلاگ ادب فارسی خانم کبیری کناری
سایت موسسه فرهنگی و هنری (ترجمه) مهر ویدا
وبلاگ دوما
وبلاگ سید عارفان
وبلاگ ازباران
وبلاگ جابلو، زکریا سمائی جابلو
وبلاگ تیک تاک های مهربانی، مرتضی حسینی

وبلاگ فارسی
تودی لینک

feed