فريدونكنار و فريدونكناري هاي مهاجر
     
 

 

آرامش به جاي تنش

 
۱۳۸٦/۸/۱

آرامش به جاي تنش


امروز 19 مهر 1386 هـ. ش می باشد که آقای شعبان آزادی کناری با من تماس گرفت و فرمود: آیا به سایت شهدای بابلسر سری زدی؟ حتما به این سایت سر مراجعه کن. ( او می دانست که من عصر روزهای پنج شنبه به سایت های مربوط به شهدا سر می زنم، خاطره ای از آنان می خوانم و برای شادی روحشان فاتحه ای می فرستم). این بود که به سایت

اما به مطلبی با عنوان: بابلسر ـ فریدونکنار ـ تنش یا آرامش! نظرم را به خود جلب نمود. در ابتدا با خود فکر می کردم شاید این عنوان مربوط به خاطره ای باشد از دوران دفاع مقدس زیرا در وبلاگ شهدا آمده بود. به دلم هزار راه خطور کرد! گفتم: شاید در زمان جنگ هم عده ای می گفتند: بابلسر به چپ چپ یا فریدونکنار به راست راست!
اما نه؛ شاید می گفتند: بچه های بابلسر در ستون پنجم قرار بگیرند و بچه های فریدونکنار در ستون ششم!
یا اینکه می گفتند: بچه های فریدونکنار، امشب به خط بزنند و بچه های بابلسر فردا شب!
اما به خود گفتم: باید موضوع مهمتر از اینها باشد که بخشی از وبلاگ شهدا را به آن اختصاص داده اند، حتما کسی خواب نما شده که فردای قیامت شهدای بابلسر در یک سوی بهشت باشند و شهدای فریدونکنار در سوی دیگر بهشت!

اما تا متن فوق را مطالعه نمودم، آه از نهادم برخواست، بغض سنگینی گلویم را فشرد و اشک در چشمان حلقه بست که چرا عده ای به خاطر مطامع دنیایی، از نام شهدا استفاده می کنند و از وبلاگی که برای شهدا طراحی گردیده سوء استفاده می نمایند. غافل از اینکه فردا در محضر شهدا حضوری هست و سوالی و پاسخی!
غافل از اینکه بصیر و نوبخت با هم عهد بستند که در زمره شهدا قرار گیرند.
لابد نمی دانند که بصیر به نوبخت عشق می ورزید و نوبخت هم ذوب در بصیر بود.
و اگر نه این بود که خوانندگان محترم متن مذکور، در همین وبلاگ دنبال جوابیه های می گردند، هیچ وقت به خودم اجازه نمی دادم تا جوابیه خویش را در این وبلاگ منعکس نمایم اما ناچاراً و با اجازه از محضر شهدا پاسخ ذیل را برای نگارنده محترم مقاله مذکور به قلم تحریر در می آورم.
جالب این است که نگارنده محترم برای مطلب خود، عنوان بابلسر ـ فریدونکنار ـ تنش یا آرامش را انتخاب نموده است.

اما سوال اینجاست که چه کسانی دنبال تنش در منطقه اند و چه افرادی دنبال آرامش؟! که علی الظاهر نویسنده محترم با آن همه تعریفی که از دولت نهم در ابتدای نوشته خود آورده است بر این باورند که دولت با اعلام اینکه بخش فریدونکنار به شهرستان ارتقاء یافته، دنبال تنش در منطقه می باشد که با آن همه تعریف آغازین کلام تعارض دارد و اگر بخواهیم با همان زبان نگارنده محترم با وی سخن بگوئیم بهتر است چنین سخن برانیم که: احمدی نژاد، زیرک تر از آن است که با گذاردن هندوانه ای زیر بغل های او، بتوان او را از مسیر عدالت خواهی دور نمود. حال گمان می رود که دستهای پس پرده مقاله مذکور، سعی در زمینه سازی تنش در منطقه را دارند (همچون تنش در انتخابات اخیر منطقه).
البته ما هم مانند نگارنده محترم بر این باوریم که دولت نهم به دور از سنگ اندازی های مخالفانش، با رویکردی انقلابی به انجام وظایف خویش می پردازد چه رسد به سنگریزه هایی چون مقاله فوق الذکر.

ای کاش نگارنده محترم، این همه تعریف از دولت نهم را زمانی بر جریده کاغذ می راندند که دکتر محمود احمدی نژاد یکه و تنها، فریاد عدالت خواهی سر داده بود که اگر در آن زمان از دکتر احمدی نژاد تعریف می کرد شاید آرای انتخاباتی در دور اول چنین رقم نمی خورد. (البته عذر ما را به علت عدم دسترسی به مسئولین شهرستان جهت اخذ آمار دقیق آراء انتخابات پذیرا باشید. هر چند گمان می رود که نگارنده محترم بتواند به آرشیو آرا سری بزن).
نویسنده محترم از یک سو دولت را دارای برگ برنده ای به نام دکتر محمود احمدی نژاد می داند و وی را انسانی متفکر و صاحب سبک و نظر در تمامی امور محوله می داند و از سوی دیگر تصمیم اخیر هیات محترم دولت ـ که در راس آن دکتر احمدی نژاد قرار دارد ـ در خصوص ارتقاء بخش فریدونکنار به شهرستان را کاری غیر کارشناسی تلقی می نماید و دولت را به عدم هماهنگی با مسئولین شهری (که امام جمعه محترم شهرستان بابلسر، یرخی از آنان را افرادی ضعیف النفس خواند که با عملکرد بسیار ضعیف خود سعی در کمرنگ نمودن عملکرد خوب دولت خدمتگذار دارند. ـ به نقل از روزنامه کیهان) محکوم می نماید.
از یک سو کار تقسیمات کشوری را کاری بزرگ می خواند که حمایت بالغ بر یکصد نماینده محترم مجلس از رئیس جمهور را در پی دارد و از سویی دیگر ارتقاء بخش فریدونکنار به شهرستان را موجب نگرانی مردم تلقی می نماید! حال اینطور سوال مطرح می شود که: نگارنده محترم! با این اوصاف مرغ همسایه غاز است یا مرگ فقط برای همسایه؟!
سوال دیگری که در اینجا می توان مطرح نمود این است که: کدام مردم نگرانند؟ چند درصد مردم بین فریدونکنار و بابلسر فرق قائلند؟ آیا در زمان مرحوم مهندس مجدآرا، فقط اهالی قدرشناس فریدونکنار به ایشان رای دادند یا مردم فهیم بابلسر و بخش های دیگر نیز به او رای دادند؟ـ مهندس مجدآرایی که هاشمی رفسنجانی در تعریف از ایشان فرمود: اگر ما ده نفر مانند ایشان داشته باشیم غمی نداریم. ـ
آیا آقای مقداد نجف نژاد فقط با رای مردم قدرشناس بابلسر به مجلس راه یافتند یا مردم فهیم فریدونکنار و بخش های دیگر نیز به ایشان رای داده اند؟

آقای دکتر روحی با چند هزار رای به مجلس راه پیدا نمودند؟ آیا همه این آراء متعلق مردم فریدونکنار بود یا مردم عزیز بابلسر و بخش های دیگر نیز به ایشان رای داده اند؟
پس کوتاهترین نتیجه ای که می توان از کلام فوق گرفت این است که: عده ای برای رسیدن به مطامع دنیایی خویش، مردم را به جان هم می اندازند. وگرنه بابلسری ها هم آنانی اند که در زیر بیرق حسین (ع) سینه می زنند و فریدونکناری ها نیز همچنین.
پرسش دیگری دارم، چرا مسئولینی که شما، عدم هماهنگی دولت با آنان را موجب تنش خوانده اید، یکبار و فقط یکبار به خود اجازه نداده اند که برای رفع تنش های پیش آمده، گام بردارند؟

اگر واقعا خواهان رفع تنش می باشید، ما به شما یک پیشنهاد و راهکار ارائه می دهیم: مسئولین محترم شهرستان برای یکبار، بچه هیئتی های فریدونکنار را در تاسوعای حسینی به بابلسر دعوت نمایند تا در معابر شهر دسته روی و عزاداری کنند و در عاشورای حسینی، بچه هیئتی های بابلسر را به فریدونکنار برای عزاداری و دسته روی در معابر شهر دعوت نمایند تا به برکت خون اباعبدا... الحسین (ع) این تنش ها برطرف گردد. (البته از شهر بابلسر برادر مجید کریمی و از فریدونکنار هم اینجانب شبیه چنین کاری را انجام داده ایم که اثربخش هم بوده است و با هم پیمان برادری داریم. ایشان برای شرکت در محفل لاله های زهرائی در بابلسر از ما دعوت می کردند و ما برای شرکت در محفل تشنگان کوثر در فریدونکنار از ایشان دعوت می نمودیم).

نگارنده محترم، یکی از دلایل فراهم آمدن تنشها در منطقه را جداسازی شهرک های دریاکنار و خزرشهر از بابلسر می داند که اگر نویسنده محترم به رای هیات محترم دیوان عدالت ادارای که در همين وب لاگ و نيز در تاریخ 31/2/85 نیز در نشریه ماوی به چاپ رسیده بود عنایتی داشتند، متوجه می شدند حرفی را که بر جریده کاغذ رانده اند خلاف قانون است مگر اینکه نویسنده اغراض دیگری را مد نظر داشته باشد و یا اینکه قانون نداند. اگر طور دیگری به مساله بنگرید باز در می یابید که برای ارتقاء بخش به شهرستان، حتما باید توسعه جغرافیایی صورت گیرد چه رسد به اینکه دریاکنار و خزرشهر از ابتدا، جزئی از بخش مرکزی فریدونکنار بوده اند و حق مردم فریدونکنار 10 سال غصب گردیده بود که رای دیوان محترم عدالت اداری بر این امر صحه گذارده است. اما شاید نویسنده محترم انتظار دارد که قسمتی از دریا را خشک کنند و خاک بریزند به فریدونکنار اضافه نمایند.

جالب اینجاست که نویسنده محترم در قسمتی از بیانات خویش آورده است که: این بخش ها از ابتدا زیر مجموعه بابلسر بوده اند!
به صحت و صقم قضیه کار ندارم ولی نکته اینجاست که: درست است که فریدونکنار زیر مجموعه بابلسر است، پس نباید ارتقاء یابد؟ شاید آرزو دارید تا ابد فریدونکنار بخش بماند و فراموش کرده اید که روزی هم بابلسر زیر مجموعه شهرستان بابل بوده و به همت والای مرحوم مهندس مجدآرا، بابلسر از بخش به شهرستان ارتقاء یافته است.

به اطلاع نویسنده محترم می رسانم که ایراد مسافتها و کیلومترشماری ها، برای دهه های گذشته بوده و علم، روز به روز در حال پیشرفت است و اگر به توانمندی دولت محترم نهم یقین دارید پس به خود بقبولانند که: دولت توانمند نهم برای رفاه مردم منطقه بسیار اندیشیده است که چنین تصمیمی را اتخاذ نموده و بس. و این حرف ها نزنند که موجبات نگرانی امام جمعه محترم و برخی دلسوزان نظام را فراهم نماید.
اعلام نظر کارشناسی نویسنده محترم مبنی بر اینکه: فریدونکنار با الحاق مناطق فوق الذکر به آن، باز هم حائز شرایط ارتقاء به شهرستان نیست، بسیار حائز اهمیت است. شاید نگارنده محترم نمی داند که فریدونکنار نقطه صفر مرزی شناخته شده است، دارای بندر چند منظوره بین المللی گردیده است و... که جا دارد از زحمات ریاست محترم جمهور در همین جا قدردانی به عمل آید.

در پایان ضمن اینکه از خداوند مسئلت دارم تا تفرقه افکنان را ریشه کن فرماید نویسنده محترم را به تقوی الهی و پرهیز از هرگونه تنش زایی دعوت می نمایم. و شعر زیر را به همه اهالی فهیم منطقه تقدیم می نمایم.
آن شب که جنگ دین و دون را پا نهادند     دل را بـه مـردان لـب دریـا نـهـادنـد
دریـا دلانـی از تبـار تـرکـش و تـیـر شیـران   در وقـت سحـر با آه شبگـیر
آری دورنگـی آن زمـان معنا نمی شد        جز عشق چیـزی در دل ما جا نمی شد

شهری زه هجـران رخ نـوبخـت نالـد           شهری دگر بر حاج حسین خویش بالد
شهری که دارد در دل خود ذوالفقاری        با یاد اسـحاقـی شـود شهـری بهاری
شهری که شد مشهدسر و عشق است نامش  شهـری دگـر گـشته قـم مـازنـدرانـش
آری شـهیـدان خـدا یکـرنـگ بودند            با یک دلی با دشمنان در جنگ بودند
یـاران شهیدان ناظـر ایـن کـارزارنـد            وحدت میان دوستان را خواستـارنـد
همشهریان این حرف نوبخت و بصیر است تا اتحادی هست دشمن سربه زیر است

آبـاد کـی گـردد دیـارم بـا دورنگـی            یک دسته بودن پـاک سازد لکه ننگی
شهری که سرداران جنگـش نامـدارند       زشت است بر خون شهیدان پا گذارند

علی اصغر حسین زاده فر(کوثری)
شاعر و نویسنده دفاع مقدس

http.//www.ya3ha.blogfa.com/post-29.aspx سری زدم.

 
  لینک دائم

فریدونکناری های‌ مهاجر

نویسندگان
فریدونکناری های‌ مهاجر


آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥


لینک دوستان
اخبار فریدونکنار وبلاگ حمید جمرک
اخبار مازندران
آنچه می شود و می توان نوشت-وبلاگ مهدي شيرافکن
بابل نت
برنج
پايگاه خبري ديلم نيوز
وب سايت بندر فريدونکنار
پسر تنها با يه قلب فرشته
تجارت محصولان سالم و ارگانیک-وب لاگ نبی نژاد کناری
تلاطم (عيسي خسروي)
حاج بصير
حاج مهدي، وبلاگ مهدي نصيري
حرف هايي براي نگفتن
خطه ي مبارک
دل نوشته های نبی نژاد کناری
دیاسپام-وبلاگ امین جماعتی
راست قامتان
روزنامه بشیر مازندران
روزنامه نگار فریدونکناری
اتاق اقتصاد-وبلاگ محمد میرانی کناری
سايت شهر الکترونيکي فريدونکنار
سايت فرمانداري بابلسر
سایت شخصی حسین ذکریایی
سایت شعبان آزادی کناری، مترجم و خبرنگار آزاد
شركت تعاوني خدمات اطلاع رساني پايا گستر
شركت تعاوني مرزنشينان فريدونكنار
شركت فناوري اطلاعات پاسارگاد
شرکت گوهر سبزه زار فروشنده برنج محلی فریدونکنار
شمال نیوز
عاشق تر از هميشه، وب لاگ محسن خبازي كناري
عشق من، ازباران
عطش-وبلاگ علي اصغر حسين زاده فر
فريدونكنار
فريدونكنار عيسي (ميثم) خسروي
فريدونکنار و فریدونکناری های مهاجر
فریدونکنار با همه جوانان هنرمند-وبلاگ عباس مهربان
فریدونکنار خطه مبارک
فریدونکنار سیتی-وبلاگ روح الله حسن زاده
فریدونکنار شهر مروارید سیاه - درنای سفید و طلای زنده (علي اصغر حسين زاده فر)
کشتی، هنر پارسیان
کلوب دختر و پسراي فريدونکنار و بابلسر
مازند نومه
مجتمع آموزشی پردیسان فریدونکنار
مجمع اسلامی شمیم اهل بیت
مجمع مازندراني هاي مقيم مركز
مرکز آموزشی استثنایی 15 خرداد فریدونکنار
مهاجرت نيروي كار به خارج از كشور
مهد و پژوهش های علمی قرآن کریم حضرت فاطمه زهرا
نماشون-وبلاگ دیگر مرتضی نبی نژاد کناری
هشت وادي ايثار
هنرمندان ماندگار زمین و شهر ما فریدونکنار-وبلاگ دوم عباس مهربان
وب لاگ طبیعت فریدونکنار, رضا قلی نژاد
وب لاگ مهدي قجري
وبلاگ حاج حسين بصير ذكريايي
وبلاگ خلیل سمائی
عکس و عکاسي-وبلاگ مجید واحدی سوته ای
وبلاگ محمد حسين نانوا كناري
وبلاگ محمدعلي رضازاده شاعر
وبلاگ هیئت پیروان ولایت
يادداشت هاي من-نخستين وبلاگ يك فريدونكناري
وبلاگ روستاي کوچک بيشه محله
وبلاگ وبسايت شهر فريدونکنار
وبلاگ انجمن توسعه و پيشرفت فريدونکنار
سایت هیئت کربلایی های شهرستان فریدونکنار
وبلاگ تیسابه لینگ
وبلاگ هنرستان کار دانش شهید نریمانی
رو به شادي-وب سايت شخصي محمد رضا بحرگرد نيکو
روزنوشت هاي هادي شيرزاد
کافي نت کام تل
وبلاگ درمانگاه شهداء فریدونکنار
دومین نمایشگاه عکس سوگواری عاشورا شهرستان فریدونکنار
وبلاگ لنگرگاه
تشکل دانشجویی منطقه ولی عصر
سایت شهرداری فریدونکنار
وبلاگ ادب فارسی خانم کبیری کناری
سایت موسسه فرهنگی و هنری (ترجمه) مهر ویدا
وبلاگ دوما
وبلاگ سید عارفان
وبلاگ ازباران
وبلاگ جابلو، زکریا سمائی جابلو
وبلاگ تیک تاک های مهربانی، مرتضی حسینی

وبلاگ فارسی
تودی لینک

feed