فريدونكنار و فريدونكناري هاي مهاجر
     
 

 

گزارش سفر احمدي نژاد به مازندران

 
۱۳۸٥/٩/٢٦

گزارش سفر احمدي نژاد به مازندران

احمدي‌نژاد: ملت ايران مديون فداكاري‌هاي آملي‌هاست

 

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور ديروز در اجتماع پر شور مردم آمل تصريح كرد: ملت ايران مديون فداكاري‌هاي آملي‌هاست.

 

محمود احمدي‌نژاد بعد از ظهر ديروز در اجتماع پر شور مردم آمل حضور يافت و با اشاره به سابقه مردم آمل در علم و معرفت اظهار داشت: بشريت مفتخر است كه همه انبياء تلاش كرده‌اند انسانها را از ظلمت به نور علم هدايت كنند كه پرچمدار اين حركت پيامبر عزيز اسلام بوده است.
وي علم را هديه‌اي آسماني و چراغي فروزان دانست و افزود: علماي شهرستان آمل در علم فقاهت، معرفت، تقوا و ديانت شاگردان مكتب امير مومنين و پيامبر اسلام هستند و قطعا كساني كه در مسير پيامبران الهي نيستند علمشان محدود است و از دسترسي به علوم الهي محرومند.
احمدي نژاد تصريح كرد: آنها علمشان را در خدمت بشريت قرار نمي‌دهند بلكه آن را براي سلطه و چپاول بشريت به كار مي‌گيرند. و دانشمند مادي غرب امروز راه‌هاي آسانتر و گسترده تر كشتن انسانها را تعليم مي‌دهد.
رئيس جمهور، بشريت را گرفتار عالماني دانست كه از علم عليه بشريت استفاده مي‌كنند و در مقابل انتشار علوم مفيد مي‌ايستند و اظهار داشت: علماي غير الهي انحصار طلب هستند و علم را در انحصار زور گويان و چپاولگران قرار مي‌دهند و حتي نمي‌توانند پيشرفت علمي و بومي يك ملت را تحمل كنند. بلكه مي‌خواهند مانع پيشرفت ملتها شوند.
رئيس جمهور گفت: علما و جوانان ما در خدمت زور گويان نيستند بلكه در خدمت رشد و تعالي بشريت هستند و ملت ما نيز در مقابل زياد خواهي مستكبرين ايستاده، زور گويي آنها را نپذيرفته و تا پايان هم نخواهد پذيرفت.
وي افزود: بد خواهان و زور گويان چه بخواهند و چه نخواهند ملت ايران تصميم خود را گرفته و مسير نوراني فتح قله‌ها را با اقتدار طي خواهد كرد.
احمدي نژاد همه ملت ايران را مديون فداكاري‌هاي آملي‌ها دانست و با بيان اينكه هزار سنگر بودن آمل يك بار در 6 بهمن 60 متجلي شد اظهار داشت: آمل با سنگرهاي علم ، ايستادگي، شجاعت، فن آوري، عرفان، استقلال و عظمت نيز هزار سنگر است.
احمدي نژاد سهم آمل در سال جاري از تسهيلات ارزان قيمت بانكي را 55 ميليارد تومان عنوان كرد: و با بيان اينكه دولت مصوبات زيادي براي آمل دارد خاطر نشان ساخت: توسعه شهرك‌هاي صنعتي طراحي و ايجاد سد بر روي رودخانه هراز، ايجاد دانشگاه دولتي، و ساخت دو مجموعه ورزشي مجهز به صورت مجزا براي دختران و پسران را، از جمله برخي تصميمات دولت براي رفع مشكلات و پيشرفت شهرستان آمل برشمرد.

*
احمدي‌نژاد در بابلسر: تكليف مشكل چندين ماهه كارگران فرش البرز را مشخص مي‌كنيم

محمود احمدي نژاد رئيس جمهور صبح ديروز پنجشنبه در آغاز سومين روز از سفر خود به استان مازندران در اجتماع مردم بابلسر حاضر شد و در پاسخ مطالبات مكرر مردم بابلسر در مورد مشكل 20 ماهه كارگران كارخانه فرش البرز گفت:با حضور نمايندگان و وزراي مربوط در جلسه استاني دولت تكليف مشكل كارخانه فرش البرز را مشخص مي‌كنيم.
وي با بيان اينكه ايمان پايه مهرورزي است گفت: ايمان حافظ وحدت برادري يك رنگي و حفظ حقوق آحاد جامعه است.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه همه خوبي‌هاي عالم از دست و زبان مومنين جاري مي‌شود افزود: برخي قدرتها در حالي كه در سراشيبي سقوط هستند، با حداكثر شتاب به سمت قعر جهنم در حركتند و آثار دوري از خدا و حقيقت در رهبري بعضي از اين كشورها قابل مشاهده است.
احمدي نژاد تصريح كرد: آنها به جاي آنكه در خدمت پيشرفت جامعه خودشان باشند ده‌ها ميليارد دلار و پوند را صرف تسليحات هسته‌اي مي‌كنند و تصور مي‌كنند مي‌توانند به اين وسيله از خود حفاظت كنند. اما كسي كه خدا را ندارد محو است.
احمدي نژاد با تشريح تلاش ابرقدرتهاي براي ناكام گذاشتن دسترسي ايران به حقوق مسلم‌اش اظهار داشت: آنها تمام توان خود را بسيج كرده‌اند تا از دسترسي ملت ما به حقوق هسته‌اي جلوگيري كنند. اما ملت قله‌هاي هسته‌اي را فتح مي‌كند.
وي در بخش ديگري از سخنانش به مسئله‌ انتخابات 24 آذر اشاره كرد و با بيان اينكه ملت ما با يك حضور حماسي در انتخابات شوراها و خبرگان عظمت و اقتدارش را به رخ جهانيان خواهد كشيد ادامه داد در شوراها بايد انسانهاي صالح، پاك مردمي و كار آمد و ضد فساد حضور داشته باشند تا بتوانند شهرها و روستاها را آباد كنند.
رئيس جمهور در پاسخ به شعار پلاكاردها و مطالبه مكرر كارگران كارخانه فرش البرز اظهار داشت: به نمايندگان گفته‌ايم تا امشب در جلسه هيئت دولت بيايند و با وزراء هم صحبت كنيم تا تكليف اين كارخانه مشخص شود.
احمدي نژاد سهم جوانان بابلسر از اعتبارات ارزان قيمت اشتغال زايي در سال 85 را 20 ميليارد تومان عنوان كرد و با اشاره به مسئله اشغال ساحل دريا توسط ادارات و نهادهاي دولتي اظهار داشت: دولت برنامه‌ جامعي را براي ساحل درياي مازندران تهيه كرده و امشب نيز در جلسه هيئت دولت در اين زمينه به بحث خواهيم نشست.
همچنين ديروز وزير مسكن تخريب اولين مجموعه متعلق به وزارت مسكن در ساحل درياي مازندران را آغاز كرد تا به تدريج فرصت براي استفاده مردم از ساحل فراهم شود.
احمدي نژاد اختصاص بودجه براي زهكشي زمينها، احداث طرح بزرگ آبرساني، احداث شهرك صنعتي،
بهره برداري از مرز درياي فريدونكنار، ساخت دو مجموعه ورزشي مجهز براي دختران و پسران و تاسيس پژوهشكده ويژه دريايي براي بابلسر را از جمله برخي تصميمات دولت براي شهرستان بابلسر عنوان كرد.

*
احمدي‌نژاد در محمود آباد: دولت تا ريشه‌كن كردن فساد و تبعيض از پاي نخواهد نشست

محمود احمدي نژاد پيش از ظهر ديروز پنجشنبه در اجتماع پرشور مردم محمود آباد كه علاوه بر استاديوم ورزشي اين شهر در خيابان‌هاي منتهي به مسير مراسم اجتماع كرده بودند، مهمترين عمل صالح را اجراي عدالت دانست و گفت: انسانهاي غير صالح مي‌خواهند هميشه كينه، دو دستگي و تفرقه باشد و به همين دليل در مقابل عدالت مقاومت مي‌كنند.
وي عدالت را ضامن پايداري مومنين دانست و افزود: انسانهاي غير صالح دروغ مي‌گويند و تبليغات غلط شايع مي‌كنند، تا مومنان را از مسير صحيح باز دارند.
رئيس جمهور با اشاره به زورگويي قدرتهاي جهاني اظهار داشت:آنها مي‌خواهند از دسترسي ملت مستقل مومن و انقلابي و متحد ايران به قله‌هاي عظمت جلوگيري كنند، اما ملت ما اين قله‌ها را فتح خواهد كرد.
احمدي نژاد با اشاره به مسئله هسته‌اي كشورمان و با بيان اين نكته كه غربي‌ها نمي‌توانند در مورد ملت ما نگران سلاح هسته‌اي باشند،كشورهاي زورگوي هسته‌اي را مورد خطاب قرارداد و گفت: شما نمي‌توانيد نگران باشيد بلكه ما از شما نگرانيم، چون شما اهل فساد هستيد ما از شما شاكي هستيم،شما بايد محروم شويد، شما بايد تحريم شويد و شما بايد از سازمانهاي جهاني اخراج شويد.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش بر توزيع منابع ارزان قيمت بانكي براي اشتغال زايي تاكيد كرد و افزود: سهم امسال جوانان محمود آباد از اين منابع 15 ميليارد تومان است.
در حالي كه مردم فرياد مي‌زدند كه شهرهاي ديگر نمي‌گذارند اين پول‌ها به محمود آباد برسد، رئيس جمهور خطاب به استاندار گفت: بايد سهم محمود آباد مستقيماً در اختيار جوانان اين شهرستان قرار گيرد، اين مطالبي را كه مي‌گويم حق جوانان محمود آباد است، اگر كسي اين حق را ندارد به من اطلاع دهد تا برخورد كنم.
رئيس جمهور در ادامه سخنانش با اشاره به پلاكاردهاي متعددي كه در آن مردم از رئيس جمهور خواسته بودند كه در راه مبارزه با مافياي قدرت و ثروت بايستد اظهار داشت: كساني كه ميلياردها پول از بانكها گرفته‌اند مي‌خواهند مانع از اجراي عدالت شوند و اگر قسمتي از اين پول را وارد عرصه اقتصادي كنند، اخلال ايجاد مي‌كنند، اما دولت تا ريشه كن كردن فساد و تبعيض ايستاده و از پاي نخواهد نشست.
احمدي نژاد تصريح كرد: براي تكميل و تجهيز هرچه سريعتر بيمارستان محمود آباد بودجه اختصاص خواهيم داد چون خيلي بد است كه چندين سال و چندين نسل از آغاز به كار احداث بيمارستان گذشته باشد، ولي كار آن به پايان نرسيده باشد.
وي تخصيص بودجه و تسريع در انتقال آب از كانال غرب، تخصيص بودجه و تسريع در ساخت شركت صنعتي و ساخت دو مجموعه ورزشي مجهز به صورت مجزا براي دختران و پسران از جمله برخي برنامه‌هاي دولت براي رفع مشكلات و پيشرفت محمود آباد عنوان كرد.


* احمدي‌نژاد در بابل: به زودي درباره عوامل گراني صحبت مي‌كنم

محمود احمدي نژاد رئيس جمهور در ادامه سفر خود به استان مازندران بعدازظهر ديروز پنجشنبه در جمع مردم بابل حضور يافت و تاكيد كرد: به زودي درباره گراني و عواملي كه علاقه‌مندند اجازه ندهند ملت ايران حركت توفنده خود را ادامه دهد، صحبت خواهد كرد.
رئيس‌جمهور افزود: به لطف خدا و ايستادگي ملت با افتخار به سمت قله‌هاي پيشرفت گام بر مي‌داريم و دشمنان چاره‌اي جز عقب نشيني در برابر ما ندارند. ملت ايران تصميم قطعي خود را براي صعود به قله‌هاي افتخار گرفته و با اخم كردن‌ها و تهديدهاي قدرتهاي زورگو عقب نشيني نخواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه امروز كشور ما يك كشور هسته‌اي است، گفت: تنها گام باقيمانده براي رسيدن به قله هسته‌اي را در دهه فجر امسال برخواهيم داشت و جشن بزرگ تثبيت حق هسته‌اي ايران را برگزار خواهيم كرد.
رئيس جمهور همچنين در خصوص اقدامات دولت براي حل مشكل گراني اعلام كرد: به زودي درباره ريشه‌ها و عواملي كه علاقه‌مندند اجازه ندهند ملت ايران حركت توفنده خود را ادامه دهد با مردم صحبت خواهم كرد.
وي درخصوص برخي اعتراضات به نوع مديريت مسئولان محلي با اشاره به اينكه استاندار به نمايندگي از رئيس جمهوري اختيار تام دارد كه اگر مسئولي در خدمت مردم نبود عذر او را بخواهد، اظهار داشت: اگر خداي نكرده درجايي مسئولي در كنار مردم نباشد و به مردم خدمت نكند در دولت متعلق به شما، جايگاهي نخواهد داشت.
احمدي نژاد با بيان اينكه براي استان سرشار از استعداد مازندران يك تصميم بزرگ تاريخي خواهيم گرفت، رفع ممنوعيت و محدوديت حضور صنايع بزرگ در اين استان را مورد تاكيد قرار داد و گفت: در گام اول اين رفع محدوديت، احداث كارخانه بزرگ خودروسازي در بابل را در دستور كار داريم.
وي اختصاص مبلغ 770 ميليارد ريال تسهيلات ارزان قيمت به منظور اشتغال زايي را از جمله اقدامات دولت براي اين شهرستان عنوان كرد و گفت: مسئولان و مردم شهرستان بابل دست به دست هم دهند و با همت و تلاش از اين تسهيلات و منابع براي ساختن شهرستان خود استفاده كنند.

* رئيس‌جمهور در قائم‌شهر: احياي كامل نساجي مازندران هديه دولت به مردم قائم‌شهر است

محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر ديروز پنجشنبه در آخرين ديدار مردمي خود در اجتماع مردم قائمشهر در استاديوم بزرگ ورزشي اين شهر حاضر شد و از تصميم بازسازي و احياي كامل نساجي مازندران در جلسه هيئت دولت خبر داد و تاكيد كرد: اين هديه دولت به مردم مومن و شريف قائم شهر است.
وي ضمن وفادار و انقلابي ناميدن مردم اين شهرستان اظهار داشت: نامگذاري اين شهر به نام حضرت مهدي بي‌جهت نيست. بلكه شايستگي و لياقي در شما مردم بوده كه چنين نام مبارك و زيبايي بر شهر شما نهاده شده است.
رئيس‌جكهور با اشاره به محبوبيت ملت ايران افزود: امروز دلهاي جهانيان بيدار شده و به هر جاي دنيا كه سفر مي‌كنيم مردم از اقوام و مذاهب گوناگون درخواست عدالت و توحيد دارند.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر حضور پرشور ملت ايران پاي صندوقهاي راي در 24 آذر ماه مسئله انتخابات شوراها را مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت: عضويت در شوراها پست اداري يا سياسي به نمايندگي از احزاب و گروهها نيست بلكه نمايندگي مردم براي خدمتگذاري است و به همين جهت شهردار هم بايد نماينده مردم باشد و شوراها در خدمت مردم باشند.
در اين قسمت از سخنان رئيس جمهور مردم يكپارچه فرياد مي‌زنند كه "شوراها در خدمت مردم نيستند" كه احمدي نژاد گفت: من در موضع قضاوت نيستم ولي در در جمعه بعد انسانهاي صالح مومن ساده زيست و كار آمد را انتخاب كنيد تا مسائل به گونه‌اي نباشد كه در شهرها بشنويم مسئولان به دنبال پر كردن جيب خودشان هستند.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش در پاسخ به مطالبات مكرر مردم قائمشهر به صورت شعار و پارچه نوشته و پلاكارد مبني بر احياي نساجي مازندران گفت: بازسازي و احياي كامل نساجي مازندران امشب در دستور كار دولت است و اين هديه دولت به مردم مومن و شريف قائم شهر خواهد بود.
وي ادامه داد: تصميم بسيار بزرگ دولت در مازندران رفع ممنوعيت از احداث صنايع بزرگ و مادر در اين استان است كه با اين تصميم راه براي احداث كارخانجات خودرو سازي، پتروشيمي و فولاد و پالايشگاه باز خواهد شد.
احمدي نژاد سهم امسال قائم شهر از توزيع عادلانه تسهيلات ارزان براي بنگاه‌هاي زود بازده را 67 ميليارد تومان عنوان كرد و خاطر نشان ساخت: طرح بزرگ زهكشي اراضي كشاورزي و فرصت كشت مجدد، تسريع در تكميل سد و شبكه البرز و ساخت دو مجموعه ورزشي مجهز براي دختران و پسران از جمله برخي تصميمات دولت براي شهرستان قائم شهر است.
رئيس جمهور از حضور پرشكوه مردم قائمشهر در اين ديدار تشكر كرد و اظهار داشت: شما امروز با اين حضور خود گرد ذلت بر چهره دشمنان اين ملت پاشيديد.
به گزارش فارس با اتمام ديدار احمدي‌نژاد از شهرهاي استان مازندران، بيست و دومين جلسه استاني هيات دولت شب گذشته در ساري برگزار شد.

 
  لینک دائم

فریدونکناری های‌ مهاجر

نویسندگان
فریدونکناری های‌ مهاجر


آرشیو وبلاگ
امرداد ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
اردیبهشت ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
دی ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
مهر ۸٦
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
فروردین ۸٦
دی ۸٥
آذر ۸٥
آبان ۸٥


لینک دوستان
اخبار فریدونکنار وبلاگ حمید جمرک
اخبار مازندران
آنچه می شود و می توان نوشت-وبلاگ مهدي شيرافکن
بابل نت
برنج
پايگاه خبري ديلم نيوز
وب سايت بندر فريدونکنار
پسر تنها با يه قلب فرشته
تجارت محصولان سالم و ارگانیک-وب لاگ نبی نژاد کناری
تلاطم (عيسي خسروي)
حاج بصير
حاج مهدي، وبلاگ مهدي نصيري
حرف هايي براي نگفتن
خطه ي مبارک
دل نوشته های نبی نژاد کناری
دیاسپام-وبلاگ امین جماعتی
راست قامتان
روزنامه بشیر مازندران
روزنامه نگار فریدونکناری
اتاق اقتصاد-وبلاگ محمد میرانی کناری
سايت شهر الکترونيکي فريدونکنار
سايت فرمانداري بابلسر
سایت شخصی حسین ذکریایی
سایت شعبان آزادی کناری، مترجم و خبرنگار آزاد
شركت تعاوني خدمات اطلاع رساني پايا گستر
شركت تعاوني مرزنشينان فريدونكنار
شركت فناوري اطلاعات پاسارگاد
شرکت گوهر سبزه زار فروشنده برنج محلی فریدونکنار
شمال نیوز
عاشق تر از هميشه، وب لاگ محسن خبازي كناري
عشق من، ازباران
عطش-وبلاگ علي اصغر حسين زاده فر
فريدونكنار
فريدونكنار عيسي (ميثم) خسروي
فريدونکنار و فریدونکناری های مهاجر
فریدونکنار با همه جوانان هنرمند-وبلاگ عباس مهربان
فریدونکنار خطه مبارک
فریدونکنار سیتی-وبلاگ روح الله حسن زاده
فریدونکنار شهر مروارید سیاه - درنای سفید و طلای زنده (علي اصغر حسين زاده فر)
کشتی، هنر پارسیان
کلوب دختر و پسراي فريدونکنار و بابلسر
مازند نومه
مجتمع آموزشی پردیسان فریدونکنار
مجمع اسلامی شمیم اهل بیت
مجمع مازندراني هاي مقيم مركز
مرکز آموزشی استثنایی 15 خرداد فریدونکنار
مهاجرت نيروي كار به خارج از كشور
مهد و پژوهش های علمی قرآن کریم حضرت فاطمه زهرا
نماشون-وبلاگ دیگر مرتضی نبی نژاد کناری
هشت وادي ايثار
هنرمندان ماندگار زمین و شهر ما فریدونکنار-وبلاگ دوم عباس مهربان
وب لاگ طبیعت فریدونکنار, رضا قلی نژاد
وب لاگ مهدي قجري
وبلاگ حاج حسين بصير ذكريايي
وبلاگ خلیل سمائی
عکس و عکاسي-وبلاگ مجید واحدی سوته ای
وبلاگ محمد حسين نانوا كناري
وبلاگ محمدعلي رضازاده شاعر
وبلاگ هیئت پیروان ولایت
يادداشت هاي من-نخستين وبلاگ يك فريدونكناري
وبلاگ روستاي کوچک بيشه محله
وبلاگ وبسايت شهر فريدونکنار
وبلاگ انجمن توسعه و پيشرفت فريدونکنار
سایت هیئت کربلایی های شهرستان فریدونکنار
وبلاگ تیسابه لینگ
وبلاگ هنرستان کار دانش شهید نریمانی
رو به شادي-وب سايت شخصي محمد رضا بحرگرد نيکو
روزنوشت هاي هادي شيرزاد
کافي نت کام تل
وبلاگ درمانگاه شهداء فریدونکنار
دومین نمایشگاه عکس سوگواری عاشورا شهرستان فریدونکنار
وبلاگ لنگرگاه
تشکل دانشجویی منطقه ولی عصر
سایت شهرداری فریدونکنار
وبلاگ ادب فارسی خانم کبیری کناری
سایت موسسه فرهنگی و هنری (ترجمه) مهر ویدا
وبلاگ دوما
وبلاگ سید عارفان
وبلاگ ازباران
وبلاگ جابلو، زکریا سمائی جابلو
وبلاگ تیک تاک های مهربانی، مرتضی حسینی

وبلاگ فارسی
تودی لینک

feed